Przejdź do treści
Home » Najczęstsze sytuacje, w których potrzebujesz lawety

Najczęstsze sytuacje, w których potrzebujesz lawety

Każdy kierowca przynajmniej raz w życiu może znaleźć się w sytuacji, gdzie niezbędna będzie pomoc lawety. Choć wielu z nas stara się unikać takich zdarzeń, to nie zawsze jest to możliwe. Warto zatem wiedzieć, kiedy możemy potrzebować pomocy lawety oraz jak się do tego przygotować. Poniżej przedstawiamy najczęstsze sytuacje, w których laweta może okazać się niezbędna.

1.*Awarie mechaniczne* Awarie mechaniczne są jedną z najczęstszych przyczyn, dla których potrzebujemy lawety. Niezależnie od tego, czy jest to problem z silnikiem, skrzynią biegów czy układem chłodzenia, niektóre usterki mogą uniemożliwić dalszą jazdę. W takich przypadkach wezwanie lawety jest często jedynym rozwiązaniem, aby bezpiecznie przetransportować pojazd do warsztatu.

#### 2. *Wypadki drogowe* Kolizje i wypadki drogowe to kolejne sytuacje, w których pomoc lawety jest nieoceniona. Uszkodzenia powstałe w wyniku wypadku mogą sprawić, że pojazd nie będzie zdolny do dalszej jazdy. Laweta pomoże w bezpiecznym przetransportowaniu uszkodzonego samochodu na miejsce naprawy lub do miejsca zamieszkania kierowcy.

#### 3. *Przebite opony i problemy z kołami* Choć wymiana koła wydaje się prostą czynnością, nie zawsze jest to możliwe na drodze. Brak odpowiednich narzędzi, problem z wyjęciem zapasowego koła lub trudne warunki atmosferyczne mogą uniemożliwić samodzielną wymianę. W takich sytuacjach laweta może przetransportować pojazd do najbliższego warsztatu wulkanizacyjnego.

#### 4. *Brak paliwa* Zdarza się, że kierowcy przeceniają zasięg swojego pojazdu i kończy im się paliwo z dala od stacji benzynowej. Choć wiele firm oferuje dowóz paliwa, czasami szybszym i bezpieczniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z lawety, która przetransportuje samochód na najbliższą stację.

#### 5. *Problemy z elektryką* Awaria układu elektrycznego może skutkować unieruchomieniem pojazdu. Problemy z alternatorem, rozrusznikiem czy akumulatorem często wymagają specjalistycznej naprawy, którą można przeprowadzić tylko w warsztacie. Laweta pomoże przetransportować samochód do miejsca, gdzie zostanie wykonana diagnostyka i naprawa.

#### 6. *Uszkodzenia wynikające z warunków atmosferycznych* Silne burze, powodzie czy obfite opady śniegu mogą spowodować uszkodzenia pojazdów. Zatarte silniki po przejeździe przez głęboką wodę, zasypane śniegiem drogi czy zalane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skontaktuj się z nami!